Jaki zestaw obciążeń siłowych do naszego domu wybrać?

Jeżeli planujesz zbudować siłownie we własnym domu, ale nie wiesz jaki zestaw obciążeń siłowych wybrać, to świetnie trafiłeś. Ten artykuł jest dla wszystkich, którzy planują w domowym zaciszu zbudować swoją prawdziwą siłownię. Idealnie dobrane obciążenia siłowe stanowią podstawę poprawnego i efektywnego treningu. Na Polskim rynku można odszukać obciążenia siłowe wykonane z różnego materiału. 

Obciążenia wykonane z żeliwa

obciążenie na siłownie – sztanga wykonane z żeliwa jest najtrwalszym i najbardziej klasycznym narzędziem na rynku. Taki sprzęt posłuży przez wiele długich lat. Nawet najbardziej intensywne użytkowanie nie jest w stanie go zniszczyć. Obciążenia na siłownie wykonane z żeliwa cieszą się ogromną popularnością oraz uznaniem. Renomowane siłownie najchętniej sięgają po tego typu obciążenia, co stanowi najwyższą z możliwych rekomendacji. Ogromnym atutem obciążeń żeliwnych jest ich niewielki rozmiar, pomimo swojego ciężaru. Dzięki temu możemy zaoszczędzić miejsce w naszej siłowni, a zwłaszcza jeśli planujemy ją zrobić w domu. Obciążenia siłowe wykonane z żeliwa mają wysoką dokładność masy oraz cechuje je odporność na czynniki mechaniczne. Gryf w połączeniu z żeliwnymi talerzami jest bardzo poręczny oraz wygląda niezwykle profesjonalnie. 

Obciążenia wykonane w stylu olimpijskim

Wybierając obciążenie typu olimpijskiego, mamy stuprocentową pewność, że idealnie dopasujemy do niego profesjonalny gryf. Obciążenie olimpijskie wykonane jest z żeliwa i dodatkowo obleczone warstwa gumy. Dzięki temu obciążenie odporne jest na korozje oraz czynniki mechaniczne. Obciążenie olimpijskie jest antypoślizgowe, co jak wiemy, jest niezwykle ważne, kiedy podczas ćwiczeń pojawi się pot na dłoniach i nie chcielibyśmy, aby obciążenie podczas przenoszenia ześlizgnął nam się z dłoni. Obciążenie ma stalowy, nierdzewny pierścień. Dzięki temu chroni talerze na gryfie przed uszkodzeniami. Obciążenie ma kształt kierownicy,  a otwory mogą posłużyć nam do wykonywania innych rodzajów ćwiczeń. 

Obciążenie bitumiczne

Obciążenie bitumiczne ma dwie duże zalety wykonanie oraz cena. Obciążenie jest wykonane z masy bitumicznej, która została pokryta tworzywem sztucznym. Profile wzmacniające talerze odporne są na różnego typu uszkodzenia. Obciążenia bitumiczne mają estetyczny wygląd oraz maksymalny stopień funkcjonalności. Talerze wykonane z masy bitumicznej są większe niż dwa poprzednio wymienione oraz zajmują więcej miejsca. Nie są trwałe oraz odporne na uszkodzenia. Ogromną zaletą jest cena. Dzięki temu możemy szybko skompletować cały zestaw.